| In English

Avaleht » Uudised

Uudised

Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid löövad PÖFFihundiga käpad kokku

14. november 2013

Pressiteade
Tartu Kõrgem Kunstikool
14.11.2013

Reedel, 15. novembril kell 11 ajal võib tähelepanelik linnakodanik märgata PÖFFi avapäeva auks Tartu kesklinna püstitatud installatsiooni, mille autoriteks on Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid.

Sellel aastal on Tartu Kõrgema Kunstikooli paberikursuse tudengid õppejõud Anne Rudanovski juhendamisel otsustanud PÖFFihundiga käpad kokku lüüa ning kursusel valminud loomingut ka kõigi teistega jagada.

15. novembri hommikul kell 11 paiku paigaldavad tudengid Küüni tänaval asuva skulptor Ülo Õuna taiese „Isa ja Poeg" ümber pappdetailidest installatsiooni. Tegu on struktuurse oranži poolkeraga, mis  kujutab PÖFFi logol olevat kuud. Lainepapist skulptuur jääb linnarahvale uudistamiseks üles vaid üheks päevaks. Seega ei tasu installatsiooniga tutvumist mitte mingil juhul mõnele teisele päevale edasi lükata.

Pimedate Ööde Filmifestivali avapäeval ilmuvad Cinamoni, Ekraani ning Elektriteatri kinode sissepääsude juurde ka salapärased musta uluvat hunti kujutavad vineerist skulptuurid, mida tasub samuti vaatama minna.

Antud ettevõtmistega soovivad tudengid äratada inimestes rohkem huvi paberikunsti vastu. Samuti on tudengite eesmärk kutsuda linlasi PÖFFile kultuuri ja filmikunsti nautima ning tuua värvika installatsiooni ja vahvate huntide kaudu novembri hallidesse päevadesse pisutki elevust.

Lisainformatsioon:
Anne Rudanovski
+372 5557 2500